Atrakcje

W pobliżu hotelu znajduje się wiele interesujących atrakcji, które mogą być celem weekendowych lub wakacyjnych wojaży zaś bogate w grzyby lasy, czyste jeziora i rzeki, stwarzają idealne warunki do uprawiania aktywnych form wypoczynku, takich jak: turystyka piesza, rowerowa, kajakarstwo, żeglarstwo czy jazda konna.

Podziemna Trasa Turystyczna
Międzyrzecki Rejon Umocniony, Grupa Warowna Scharnhorst to 32,5 kilometra podziemnych korytarzy wykonanych w latach 1935–1938 przez Niemców w ramach Ufortyfikowanego Frontu Łuku Odry-Warty (Festungsfront Oder-Warthe Bogen), zwany Międzyrzeckim Rejonem Umocnionym. Wejście do obiektu znajduje się we wsi Pniewo.

Pomnik Jezusa Chrystusa Króla
Jest to drugi co do wielkości pomnik Chrystusa na świecie (36 metrów, wraz z kopcem 52,5 metrów). Wraz z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie Stał się miejscem licznych pielgrzymek a także niebywałą atrakcją turystyczną.

Pocysterski Zespół Klasztorny w Gościkowie–Paradyżu
Obecnie obiekt mieści Wyższe Seminarium Duchowne. Rozległa budowla w rekonstruowanym parku. Piękne, barokowe wnętrza udostępniane do zwiedzania. Obiekt leży przy drodze krajowej nr 3 Międzyrzecz – Świebodzin.
g

Sanktuarium Matki Boskiej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie
Barokowa budowla z bogatym, rokokowym wnętrzem mieści znany obraz – cel krajowych pielgrzymek. Wieś położona jest obok trasy Poznań – Gorzów. Wygodny dojazd również od strony Międzyrzecza. Na miejscu sklep z pamiątkami, kawiarnia. W pobliżu jedno z najczystszych jezior lubuskich – Lubikowo.
g

Rzeka Obra
Malownicza i czysta rzeka płynąca wśród lasów i pól. Możliwość zorganizowania spływów kajakowych różnymi trasami.

Łagów Lubuski
Piękna wieś położona malowniczo wśród lasów między jeziorami. Nad wsią góruje charakterystyczny zamek Joannitów. Dojazd łatwy, przy trasie nr 92 Poznań – Berlin.

Skansen budownictwa wiejskiego Ochla
Ochla pod Zieloną Górą znana jest z rozległego skansenu budownictwa wiejskiego.

Parowozownia w Wolsztynie
Muzeum kolejnictwa. Unikatowe zbiory taboru kolejowego